איזבלה שני – דיאטנית קלינית

איזבלה שני Bsc.RD דיאטנית קלינית מוסמכת.
מרצה במגמה לנטורופתיה במכללות לרפואה משלימה,
מומחית בהנחיית קבוצות לירידה במשקל ‏וטיפול במחלות של דרכי העיכול בשילוב רפואה קלינית וסינית.
טלפון 054-4375953

השאירו פרטים ואשמח לענות

איזבלה שני, דיאטנית קלינית, 054-4375953, shani.isabella@gmail.com

מסה על משקל

לא יקשה לנחש כי עיקר עבודתי כדיאטנית נע לצד ציר המשקל.

והמשקל – פנים רבות לו.

חלק מן הלקוחות יפנו, יעלו על המשקל בחרדת קודש ואולי אף יערכו טקס הכנה פנימי מול האורקל אשר יקבע את מצב הרוח, את ההערכה העצמית או ההלקאה העצמית.אחרים יתווכחו אתו ואף יטענו שבחדר אחר, במשקל אחר ובזמן אחר, האורקל אמר אחרת!!!

אני מרגישה צורך להתנצל להודות שלכל משקל, נו איך לומר, סטייה משלו.

לעיתים, למרות המאמץ לא יראה המשקל תוצאה מתבקשת ובמקרים אחרים ירגישו אחדים כי עשה עימם המשקל חסד – יש ירידה במשקל למרות ש….

כל אלה מוכיחים בוודאות כי

למשקל יש ללא ספק כוח מאגי

ויכולת על טבעית לגלות חטאותינו ולעיתים אף יכולת שמימית לסלוח.

הנה כבר בהתחלה מגיע הווידוי שלי, אין צורך לחפש את הפואנטה בסוף – 

משקל הוא רק אחד המדדים בהצלחה בדיאטה, והוא הפחות חשוב מבין כולם.

אם כך, מה כן קובע הצלחה??? תהליך ההרזיה הינו בעיקר תהליך המצריך התגייסות רגשית. שהרי גם לתהליך העלייה במשקל יש מקור רגשי ברור. מכאן שתהליך צמצום ההיקפים חייב להיות מלווה בהתרחבות במקום אחר – בהעצמה אישית. ספירת קלוריות ורישום משקל הינם אמצעים מספריים על מנת לכמת את כמות האנרגיה שצרכנו לתפקודי הגוף (רגע, ומה עם הקלוריות שצרכנו לצרכים הרגשיים? אכילה מתוך לחץ, שעמום, בדידות וכיו"ב האם גם אותם אנו יודעים לספור?) שהרי לא צריך להיות איינשטיין כדי להבין שאנרגיה ומסה = משקל, כרוכים זה בזה. ההתמקדות בספירת קלוריות ובתנודות המשקל מאפשרים אי התמודדות עם הסיבות והגורמים האמיתיים לעודף המשקל. בואו נדמיין שאין משקל בסביבה, חלק מאתנו ירגיש שלא ניתן יהיה לבצע את תהליך ההרזיה בלעדיו, האומנם כך? למעשה כאשר רק המשקל, שהוא אמצעי חיצוני, יכול "לומר" לנו האם עלינו או ירדנו במשקל ובכמה, אזי אנו בורחים מהתבוננות בגופנו בכל הרבדים המשתמעים מכך: התבונות במראה, התבוננות בהרגשה הפיזית שלנו, הסתכלות פנימה. אצל רובנו כרוך תהליך הירידה במשקל בסבל, רעב ומצוקה.

קיימת אפשרות נוספת אשר רואה בתהליך ההרזיה, הזדמנות לצמיחה ולשחרור דפוסים שלא משרתים אותנו עוד. את תהליך ה"גדילה" וההעצמה האישית ניתן לחוות בצורה טובה, באמצעות קבוצה אשר תומכת בתהליך הפרטי ומאפשרת למשתתפים בה  להעלות דילמות, תובנות וקשיים, לתמוך ולזכות בתמיכה ובקבלה.

"ארגז הכלים" של הסדנא דיאטה ללא דיאטה מציע לצד הידע בתזונה, דרכים "להתיידד" עם האוכל ולהפיק ממנו הנאה (כן, גם משוקולד), להסיר את הפחד מפיתויים, ולגייס את עצמנו להצלחה שבקבלה העצמית, בפרגון העצמי. באופן מעט פרדוקסאלי, כאשר אנו אוהבים את עצמנו ומשחררים עצמנו ממסכת הייסורים על שלא עמדנו בפיתויים (שהרי אז שוב יש פיצוי באכילה וחוזר חלילה), כאשר אנו נהנים מן האוכל – צריך ממנו פחות!!

סדנאות תזונה נכונה
סדנה למנותחי קיצור קיבה

סדנה למנותחי קיצור קיבה

לאחר הצלחת הניתוח עולים גם חששות טבעיים. לעתים מקורם בהתנסויות קודמות, לעתים מקורם בלא ידוע. לכל אלה יש מקום חשוב בתהליך ההבראה השלם קבוצת תמיכה למנותחי קיצור קיבה [שרוול] לאחר לבטים, מתחים והכנות…. עשיתם זאת – והניתוח הבריאטרי כבר מאחרינו.
דיאטה ללא דיאטה

דיאטה ללא דיאטה

סדנת דיאטה ללא דיאטה – כי אוכל זה לא (כל) הסיפור…‏ איך לרזות ולמצוא את האיזון זה לא קורה רק לך שאחרי ירידה במשקל באה עליה גדולה. זה נחקר, זה מוסבר וזה ידוע כבר 30 שנים. הדיאטות גורמות בסופו של
פרסומים אחרונים
ארץ יצורי הפרא- סיפור מהקליניקה

ארץ יצורי הפרא- סיפור מהקליניקה

מבוא שממש שווה לקרא: כי גם אצלך בגוף, בכל מקום,
גרנולה מהירה

גרנולה מהירה

גרנולה טעימה שלא דורשת זמן הכנה רב המצרכים: כוס וחצי
נגישות ההכוונה העצמית, פורסם במנטה

נגישות ההכוונה העצמית, פורסם במנטה

אוכל מרגיע ומוריד אגרסיה, אבל בהרחבת המסוגלות אנחנו יכולים לבחור
אוכלים פחות כדי לרדת במשקל? זה לא יעזור

אוכלים פחות כדי לרדת במשקל? זה לא יעזור

אתם מקפידים על תפריט דל בקלוריות, נמנעים ממתוקים ופחמימות ואפילו
מאפינס סובין שיבולת שועל של אילנה

מאפינס סובין שיבולת שועל של אילנה

מתכון נחמד ובעיקר- עשיר בסיבים מסיסים שמסייעים להורדת רמות כולסטרול
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן