איזבלה שני – דיאטנית קלינית

איזבלה שני Bsc.RD דיאטנית קלינית מוסמכת.
מרצה במגמה לנטורופתיה במכללות לרפואה משלימה,
מומחית בהנחיית קבוצות לירידה במשקל ‏וטיפול במחלות של דרכי העיכול בשילוב רפואה קלינית וסינית.
טלפון 054-4375953

השאירו פרטים ואשמח לענות

איזבלה שני, דיאטנית קלינית, 054-4375953, shani.isabella@gmail.com

ארץ יצורי הפרא- סיפור מהקליניקה

מבוא שממש שווה לקרא: כי גם אצלך בגוף, בכל מקום, בפנים, בחוץ. חיים בערך 2 ק"ג של יצורים זעירים מכל מיני סוגים: חיידקים, עובשים, פטריות, ווירוסים ועוד…נקרא להם בשם כולל  "פלורה".

החדשות הטובות – 2 ק"ג מהמשקל ירדו, זה לא אתם! החדשות המעניינות: ההשפעה של הפלורה הזו על תפקודי הגוף עצומה, ולא רק זאת, אלא שיש להם השפעה על הכישורים השכליים שלנו, על מצבי הרוח וגם אם יש לנו נטייה להשמנה או לא. אז ריספקט!!!

במיוחד כשעד לפני כמה דורות קראו להם שדים ורוחות שהביאו מחלות. אני מאוהבת בסיפורי שדים ורוחות והעובדות המדעיות שעכשיו מצטברות הופכים אותם רק למסתוריים יותר. הקיום שלהם תלוי במארח שהוא אנחנו, אבל הקיום הבריא שלנו תלוי בהם לא פחות. היצורים הללו נמצאים בכל מקום סביבנו אבל לא כל ייצור יימצא אצלנו מקום.

זו העבודה של משטרת הגבולות – מערכת החיסון.

פחות או יותר עד גיל שנתיים מתקבעת מערכת הבנות בין הפלורה לגוף. מי בפנים ומי בחוץ. בין היצורים שקיבלו אצלנו אזרחות, מתקיימות מערכות יחסים עם דיפלומטיה ומלחמות. החיידקים מרחיקים מהשכונות שלהם פטריות ואלה לא נשארות חייבות ומפרישות מצדן אנטיביוטיקה, לא פחות.

מי מנצח שם בקרבות ? זה תלוי בך.

אלה שמקבלים מזון שמותאם להם ישגשגו ויבנו שכונות וערים חדשות. וכמו בכל סיפור טוב, גם כאן יש טובים ורעים. ויש טיפוסים שונים של אוכלוסיות בכל חלק בגוף בהתאם לתנאי האקלים, ממש כמו מדינות. אני לא אכנס לשמות, אבל לדוגמא, במעי הגס, אם אוכלים יותר סיבים מעודדים את החיידקים הטובים, הם מצידם מפרישים חומרים שמזינים את תאי המעי ועוד חומרים שמגיעים רחוק עם זרם הדם, גם לכבד. שם הם משפעים לטובה על תפקוד הכבד, כמו מיתון ייצור כולסטרול למשל. אז אם אין בתפריט ירקות, קטניות, לחם מלא ועוד מקורות לסיבים תזונתיים, ישתלטו על מדינת המעי הגס כל מיני כנופיות…והמעי יהיה "רגיז מאוד".

והנה הגיעה אלי בחורה צעירה עם כל מיני בעיות (ממש לא מחלות). המוני הליקובקטרים חגגו וקדחו בין התאים אצלה בקיבה. הרופא בלא ברירה שלח ארטילריה כבדה – שתי דיבזיות אנטיביוטיקה שיהיה לרפואה.
אלא מה, בדרך הם חיסלו עוד כמה מושבות של חיידקים, אזרחים הגונים וטובים. מערכת העיכול כולה סערה, כי הקנדידה השתלטה על כל חלקה טובה. זו היתה נקודת הפתיחה. מבחינת התזונה היא אכלה ממש לא רע והוסיפה עוד רכיבים (לא מעט מהם) של אלכוהול ודברי מתיקה.

כשהיה לה מספיק רע בשביל לרצות לצאת מהצרה היא התקשרה. לא נעים להודות –זו מוטיבציה אדירה – וזה מה שאני צריכה. אז היא המשיכה לאכול לא רע, הפעם, בלי האלכוהול ודברי המתיקה. היא הרגישה רק קצת הטבה כי הפרוביוטיקה שנטלה גרמה לה לבחילה. אז הלכנו על טקטיקה הפוכה- במקום להוסיף חיידקים טובים החלטנו לדכא את הרעים אז הוספנו שמן אורגנו למה שהרגיש כמו מדורה.

תוך ימים ספורים, הפלורה התאוששה, הבטן נרגעה, האנרגיה עלתה, המשקל מעט ירד, אפילו מצב הרוח השתפר פלאים. וכל הסיפור הזה – שהוא אמיתי לגמרי, רציונאלי ולא במקרה, הוא סיפור על חיידקים ועל עוד כמה יצורים, שת'כלס מנהלים לנו את החיים!

סדנאות תזונה נכונה
סדנה למנותחי קיצור קיבה

סדנה למנותחי קיצור קיבה

לאחר הצלחת הניתוח עולים גם חששות טבעיים. לעתים מקורם בהתנסויות קודמות, לעתים מקורם בלא ידוע. לכל אלה יש מקום חשוב בתהליך ההבראה השלם קבוצת תמיכה למנותחי קיצור קיבה [שרוול] לאחר לבטים, מתחים והכנות…. עשיתם זאת – והניתוח הבריאטרי כבר מאחרינו.
דיאטה ללא דיאטה

דיאטה ללא דיאטה

סדנת דיאטה ללא דיאטה – כי אוכל זה לא (כל) הסיפור…‏ איך לרזות ולמצוא את האיזון זה לא קורה רק לך שאחרי ירידה במשקל באה עליה גדולה. זה נחקר, זה מוסבר וזה ידוע כבר 30 שנים. הדיאטות גורמות בסופו של
פרסומים אחרונים
ארץ יצורי הפרא- סיפור מהקליניקה

ארץ יצורי הפרא- סיפור מהקליניקה

מבוא שממש שווה לקרא: כי גם אצלך בגוף, בכל מקום,
גרנולה מהירה

גרנולה מהירה

גרנולה טעימה שלא דורשת זמן הכנה רב המצרכים: כוס וחצי
נגישות ההכוונה העצמית, פורסם במנטה

נגישות ההכוונה העצמית, פורסם במנטה

אוכל מרגיע ומוריד אגרסיה, אבל בהרחבת המסוגלות אנחנו יכולים לבחור
אוכלים פחות כדי לרדת במשקל? זה לא יעזור

אוכלים פחות כדי לרדת במשקל? זה לא יעזור

אתם מקפידים על תפריט דל בקלוריות, נמנעים ממתוקים ופחמימות ואפילו
מאפינס סובין שיבולת שועל של אילנה

מאפינס סובין שיבולת שועל של אילנה

מתכון נחמד ובעיקר- עשיר בסיבים מסיסים שמסייעים להורדת רמות כולסטרול
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן