קצת עלי

הי, שמי איזבלה ואני דיאטנית קלינית, מרצה, מנחה סדנאות. אבל האמת היא שהייתי שמה את כל ההסמכות והתעודות בצד. איכשהו, המסע האישי והמקצועי התערבבו אצלי למשהו אחד. וזה אומר שאת מה שאני יודעת על ריפוי ועל איזון של המשקל, למדתי דרך התמודדויות מהסוג האישי. אז, כן, צודק (ובעיקר מעצבן) מי שאומר שמשברים הם הזדמנות לצמיחה. אני חייבת להודות שהפתרונות, הגיעו מחוץ לקופסא בדרך קצת מוזרה. 

פרק המחלה– ממש אחרי סיום הלימודים והסטאג', עם הדיפלומה ביד, חטפתי כוליטיס. קריסה! חוסר אונים, חוסר שליטה, כאב. וכלום, פשוט כלום ממה שלמדתי לא עזר. זו היתה ההתעקשות הבלתי "הגיונית" שלי להבריא ממחלה כרונית שבעצם בהגדרה- היא ללא החלמה. בימים שבהם חלחלה ההבנה שניסיתי הכל ואין ישועה הגיעה הזמנה להרצאה.

על הבמה עמד ד"ר ניר עמיר ואלמלא היה רופא מן השורה הייתי יוצאת במחאה על הדברים המוזרים שיצאו לו מהפה: צ'י, מרידיאנים וגם איברים שהרפואה לא מכירה. (אי אז בשנות ה90 ). בשורה התחתונה, למדתי רפואה סינית, היום אני בריאה. תמיד סדק, אפילו חריץ קטן לאופטימיות, זהו.

עם הידע הזה, הטיפול והליווי של אנשים עם מחלות מעי הפך להיות חלק מהייעוד שלי. כתף אל כתף בכל שלב.

המשבר השני כבר הביא אותי להניח מכתב התפטרות. וזה לא היה משבר בריאותי אלא של יושרה. כי בזמן שאני בונה תפריט מאוזן ללקוח/ה כך שיוכלו לארגן את האכילה, האכילה שלי, היתה ברובה בינג' מטורף של שוקולד ודברי מתיקה. הצורך והתשוקה ברגעי הבינג' היו גדולים יותר מכל הגיון או כח רצון (התסכול והבושה יצרו רק עוד מעגלים של חוסר שליטה), זה בטח מוכר. ושוב, שום דבר מהידע שלי לא עזר. וכך, ממש רגע לפני הפרישה כשאני מתה מפחד כי אין לי עוד הכשרה, נכנסה למרפאה אישה הריונית, לפני הלידה. "יצאתי מדעתי" היא אמרה, "אני מגרדת את הקיר, זה בלי שליטה. וזה טעים לי!"

בינגו, מליון אסימונים נפלו בבת אחת!!! מה שהיא צריכה זה תוספת של סידן. הללויה, כנראה שגם אני שפויה עם האכילה, רק צריכה להבין מה חסר לי ולעשות השלמה. לא גמילה מסוכרים ולא סיפורים. יצאתי למסע המקצועי והאישי בפעם השנייה. כך מצאתי את החלק החסר בפאזל של גישת הנון – דייאט. כי אם לא דיאטה, אז ת'כלס מה כן? (עוד פרטים בדף המפרט על הגישה….)

אז למה לצאת לדרך איתי? כי זה מרגיש לך נכון מהקרביים, מפנים. כי את חוסר האונים, עם האכילה והמשקל אני מכירה היטב, וגם איך יוצאים משם, שלב אחרי שלב. אני מחויבת להצלחה שלך, וכשהאסימונים אצלך יפלו – אני אשמע אותם גם אם אהיה בקצה השני של העולם! 

לימודים והתמחויות:

  • מוסמכת לתזונה קלינית מטעם "האוניברסיטה העברית"
  • הנחיית קבוצות "מכון אדלר" ואח"כ פרקטיקום בהנחיית קבוצות – בית הספר לעבודה סוציאלית אונ' ת"א
  • תזונה וצמחי מרפא, רפואה הסינית- מכללת "תמורות"
  • טיפול גשטאלט גופנפש. ביה"ס לעבודה סוציאלית, אונ' ת"א
  • קורס בשיטת 'העבודה' של ביירון קייטי
  • התמחות בליווי מנותחי בריאטריה
  • מסע בין שאמנים בפרו והכרות עם צמחי האמזונס. והמסע, הוא הרי אף פעם לא נגמר…..

בנפתולי החיים, בזכות כל אחד מהאנשים הרבים שנתנו בי אמון לאורך השנים, הפכה הדרך לשיטה. אני מודה לכל אחד ממטופלי על שהיה לי למורה ולהשראה!!!