איזבלה שני – דיאטנית קלינית

איזבלה שני Bsc.RD דיאטנית קלינית מוסמכת.
מרצה במגמה לנטורופתיה במכללות לרפואה משלימה,
מומחית בהנחיית קבוצות לירידה במשקל ‏וטיפול במחלות של דרכי העיכול בשילוב רפואה קלינית וסינית.
טלפון 054-4375953

השאירו פרטים ואשמח לענות

איזבלה שני, דיאטנית קלינית, 054-4375953, shani.isabella@gmail.com

אביב הגיע פסח בא…

בעיה! כשהאביב מפציע עם גל החום הראשון , כשהבגדים הקלים מקבלים מדף מועדף – רבותי, זוהי קריאה אחרונה בהחלט לעלות על גל הדיאטה! אהה… אדון!/ גברת!… קדימה! זה לא זמן לתירוצים!!!!

בעיה! כי יחד עם האביב מגיע גם פסח! ואני שואלת -למה לצאת מעבדות לחירות דווקא עכשיו?! ובכלל, הרי הדיאטה שלאחר הפסח היא שיעבוד קשה עד אכזרי נוכח הביקיני הממשמש ובא. פועל יוצא- שפסח על ארוחותיו, מטעמיו וממתקו רק מרחיק אותנו מחירות אמיתית… חג בו ישראלי ממוצע עולה כ3 ק"ג….

גילוי נאות- בפוסט הזה אין המלצות לתזונה נבונה בפסח וגם לא ספירת קלוריות למצות. הפוסט הזה מדבר על יציאה מעבדות לחירות!

והחירות הזו- הרי היא מהווה את התשתית לקיום. היא הבסיס לחיים בעלי משמעות . ואם בהגדה של פסח היו אבותיי עבדים לפרעה במצרים ואולי הם אלה שבנו את הפירמידות, היום – אנחנו הצאצאים- עבדים לפירמות! אנחנו חברה צרכנית משועבדת.והפוסט הזה מכוון לבחון את השפעת המדיה על השעבוד. לתעשיית היופי, תעשיית הנעורים, הדיאטות, המזון, מכוני הכושר ועוד [לצפיה בקליפ…]

האמת היא שאולי אנחנו דור אבוד, זה שילך במדבר 40 שנה…. אני מכוונת את הפוסט לאמהות, לאבות ולאנשי החינוך כי הנה אנחנו מגדלים עוד דור של שפחות ועבדים!

במהלך היום אנחנו וילדינו נחשפים לכ-400-500 פרסומות. זה לא נמצא בשליטתנו, זו לא הבחירה שלנו. זו המציאות ! צריך הרבה מאוד כח, לחצות את  המדבר על מנת לעקור תפיסות מסחריות בנוגע לגוף שלנו. המדיה לא מוכרת לנו רק את המוצר- היא מוכרת תפיסות וערכים בנוגע למיניות, מערכות יחסים, הצלחה…. בנוגע למה היא נורמאליות! ומי אנחנו אמורים להיות….

כן, הם יעבדו מבוקר עד ליל [כמו אבותיהם במצרים] ויוציאו את מיטב כספם על מותגי אופנה, מוצרי קוסמטיקה, מוצרי דיאטה, ניתוחים פלסטיים וכך הלאה… כל זאת על מנת לצמצם את הפער בין מה שנגלה לעיניהם במראה לבין המראה "הנכון" . זה שמוחדר למוחם בשיטות של שטיפת מח אגרסיבית. [ אולי עדיף כמו אז, בשוטים ואלות…?]

ככל שהפער בין הדימוי העצמי לדימוי שהושתל בראשנו גדול יותר, כך נסכים מרצון "ח-ו-פ-ש-י" ובלב חפץ, לרכוש עוד ועוד ממה שיש לפירמות להציע… מדובר במנוע כלכלי רב עוצמה.

לצפיה- הסרטון הבא ממחיש כיצד המסרים שאליהם אנחנו וילדינו חשופים, מגיעים אל תת ההכרה ויוצרים עבורנו מציאות… עד שנדמה לנו שהיא שלנו!

המציאות שמציגה המדיה מעוותת. אבל לילדים ולבני נוער אין אפשרות להבחין בכך! מצג השווא מתחיל בפוטושופ כפי שמוצג בצורה ברורה כל כך בסרטון הקצר הזה [לחץ כאן למעבר לסרטון] 

הדמות בקמפיין לא קיימת במציאות אבל היא מציאותית עבור תת ההכרה שלנו.

תעשיית הפרסומות מגדילה לעשות ע"י עיוות ערכים אוניברסאליים כמו החפצה של נשים, מעודדת אלימות בכלל וכלפי נשים בפרט. ואנחנו שותקים….

אז אם להיות בני חורין משמעו מחשבה חופשית? כן!!! ולכן- כן, מותר להיכנס לביקיני בכל משקל!!!!

נשמע לך נועז מידי? בפוסטים הבאים ארחיב על תפיסת העולם שלי בנוגע לדימוי גוף!

חג חירות שמח!!!

 

סדנאות תזונה נכונה
סדנה למנותחי קיצור קיבה

סדנה למנותחי קיצור קיבה

לאחר הצלחת הניתוח עולים גם חששות טבעיים. לעתים מקורם בהתנסויות קודמות, לעתים מקורם בלא ידוע. לכל אלה יש מקום חשוב בתהליך ההבראה השלם קבוצת תמיכה למנותחי קיצור קיבה [שרוול] לאחר לבטים, מתחים והכנות…. עשיתם זאת – והניתוח הבריאטרי כבר מאחרינו.
דיאטה ללא דיאטה

דיאטה ללא דיאטה

סדנת דיאטה ללא דיאטה – כי אוכל זה לא (כל) הסיפור…‏ איך לרזות ולמצוא את האיזון זה לא קורה רק לך שאחרי ירידה במשקל באה עליה גדולה. זה נחקר, זה מוסבר וזה ידוע כבר 30 שנים. הדיאטות גורמות בסופו של
פרסומים אחרונים
ארץ יצורי הפרא- סיפור מהקליניקה

ארץ יצורי הפרא- סיפור מהקליניקה

מבוא שממש שווה לקרא: כי גם אצלך בגוף, בכל מקום,
גרנולה מהירה

גרנולה מהירה

גרנולה טעימה שלא דורשת זמן הכנה רב המצרכים: כוס וחצי
נגישות ההכוונה העצמית, פורסם במנטה

נגישות ההכוונה העצמית, פורסם במנטה

אוכל מרגיע ומוריד אגרסיה, אבל בהרחבת המסוגלות אנחנו יכולים לבחור
אוכלים פחות כדי לרדת במשקל? זה לא יעזור

אוכלים פחות כדי לרדת במשקל? זה לא יעזור

אתם מקפידים על תפריט דל בקלוריות, נמנעים ממתוקים ופחמימות ואפילו
מאפינס סובין שיבולת שועל של אילנה

מאפינס סובין שיבולת שועל של אילנה

מתכון נחמד ובעיקר- עשיר בסיבים מסיסים שמסייעים להורדת רמות כולסטרול
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן